Miasto Kolorów

Cykl fotografii "Miasto Kolorów" powstał niemal w całości w 2006 roku, dokończony ostatecznie w roku następnym. Po raz pierwszy został zaprezentowany w formie wystawy w 2010 r. Składa się z 25 barwnych fotografii, prezentrowanych w formacie 30x45 cm w autorskiej oprawie. Wszystkie powstały w jednym mieście, w obrębie zaledwie kilku ulic. Jednak nie jest to dokumentacja przestrzeni miejskiej, lecz autorskie podejście do ekspresji formy i koloru wyjętych z miasta.
Wystawa była prezentowana w 2010 r. w Galerii F16 w Katowicach oraz w Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie, w 2011 r. gościła w Galerii A1 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, zaś w 2012 r. można ją było zobaczyć w Galerii "Ciasna" w Jastrzębiu.

Witold Jacyków: Miasto Kolorów – Fotografie prozaicznej rzeczywistości? (plik pdf)
Jacek Zalewski: Miasto jako zbiór barwnych plam? (plik pdf)
Witold Englender: Miasto Kolorów (plik pdf)
zaproszenie, Cieszyn 2010 (plik jpg 800px)
zaproszenie, Katowice 2010 (plik jpg 800px)
zaproszenie, Kraków 2011 (plik jpg 1000px)
folder, Kraków 2011 (plik pdf)

Anioły

Cykl fotografii "Anioły" powstał w 2006 r. Po raz pierwszy został zaprezentowany w formie wystawy w 2008 r. w ArtClubie PracoVnia w  Warszawie.
Składa się z 9 barwnych prac, prezentowanych w formacie 40x60 cm w autorskiej oprawie.
Wystawa porusza trudne zagadnienia zagubienia we współczesnym świecie, upadku moralnego, odcięcia od korzeni i od tradycji, także zmiany skali wartości. Proces ten ma miejsce codziennie w nas i wokół nas, a poprzez fotografie, autorka stymuluje do buntu przeciwko niemu, jak i obojętności wobec tego co dzieje się tuż obok, czego często wygodniej jest nie chcieć widzieć. Wykorzystała świat zza szyby i odbicia "z realności", aby uzmysłowić nam, że te dwie skrajnie różne rzeczywistości, to tak naprawdę jedna, tylko bez oszustwa.
Wystawa była prezentowana w  2008 r. w ArtClubie PraCoVnia. W 2009 r. można ją było zobaczyć w Galerii Ciasna w Jastrzębiu Zdroju, w Galerii Warto w Wodzisławiu Śląskim, w Galerii Drugiego Planu w Rybniku, w Galerii Orzesze w Orzeszu, w Galerii Gawra w Raciborzu. W 2010 r. wystawa trafiła do Galerii 9 w Gliwicach, Galerii F16 w Katowicach, Galerii Fotografii Artystycznej Foto-Bo w Bielsku-Białej. W 2012 r. zawitała ponownie w Rybniku, tym razem w Galerii "Smolna".

Justyna Komar, Włodek Kierus: Upadłe Anioły współczesności (plik pdf)
zaproszenie, Galeria Fotografii Artystycznej Foto-Bo (plik jpg)
zaproszenie, ArtClub PracoVnia (plik jpg)

Pan Czasu

Cykl fotografii "Pan Czasu" powstał w latach 2004-2006. Po raz pierwszy został zaprezentowany w formie wystawy w 2006 r. w Green Gallery prowadzonej przez Izę Wojciechowską. Składa się z 24 czarno-białych fotografii, połączonych w pary, jak godziny (1-13, 2-14...) oraz anexu z trzech dodatkowych prac. Teamtycznie oscyluje wokół zagadnień symboliki czasu, relatywności w jego odczuwaniu i nieudolności ludzkiej w jego odmierzaniu. Szczególnie istotne dla autorki było zafascynowanie formą sprężyn i innych trybów zegarowych.
Fotografie powstały na tradycyjnych materiałach światłoczułych 35 mm. Powiększenia wystawowe wykonał Pan Jerzy Łapiński. Oprawą zajął się Pan Paweł Ciepielewski.
Wystawa była prezentowana w 2006 r. w Green Gallery w Warszawie oraz w 2007 r. w Galerii DeKa w Rybniku oraz w Galerii Zarzewskiej w Łodzi.

Iza Wojciechowska: Odnaleźć Czas (plik pdf)
Cezary Dybowski: Zabawa formą jako forma zabawy (plik pdf)
Monika Małkowska Poleca (plik pdf)
zaproszenie, Green Gallery (plik jpg)
©Justyna Komar